fbpx

Nesipuikuokime krizės akivaizdoje

Krizių komunikacija

Koronaviruso krizės akivaizdoje stebima daugybė reiškinių, kuriuos vėliau bus galima analizuoti įvairiais aspektais. Įdomūs dalykai vyksta ir komunikacijoje. Kai situacija normalizuosis, galbūt pateiksiu daugiau įžvalgų, tačiau dabar norėčiau palinkėti mums visiems vieno – kad nesipuikuotume krizės akivaizdoje. Komunikacijos prasme tai atrodo tikrai klaikiai ir daro didelę žalą įvaizdžiui (nors pardavimų prasme, tikiu, kad gali turėti kažkokį laikiną teigiamą poveikį).

Kalbu apie atvejus, kai šioje situacijoje kažkas vis patempia už liežuvio pasisakyti, jog kiti tai elgiasi kvailai, o štai aš padarysiu protingai. Pavyzdžiui, „Kol kiti rašo patarimų straipsnius, kaip efektyviai dirbti iš namų, aš pasiūlysiu jums daug naudingesnį…“, „Būti didvyriu ir dirbti nuotoliu, kai tam yra galimybės, gali kiekvienas, o mes būsime išskirtiniai ir, nors galime dirbti iš namų, toliau priimsime klientus savo biure“ ir pan.

Pirma, tik mums patiems gali atrodyti, kad mūsų sprendimas yra geresnis už kitų. Neadekvati savimeilė yra nebrandumo požymis. Žmonės tai tikrai jaučia, ir tai tikrai nepadės išsaugoti verslo tokiame įtemptame kontekste.

Antra, puikavimasis, arogancija supriešinant save su kitais savaime yra negatyvus dalykas. Negatyvas traukia negatyvą, tai natūralu. Tad ir negatyvių reakcijų sulauksime daug daugiau.

Trečia, visa tai, ką pasakome lygindamiesi su kitais, gali pasakyti ir tiesiog išryškindami savo teigiamas puses. Pavyzdžiui, „Manau, kad šiuo metu mano skaitytojams būtų labai naudinga sužinoti apie […], dėl to parengiau apie tai straipsnį“, arba „Mes rūpinamės savo darbuotojų sveikata ir suteikiame jiems galimybę dirbti nuotoliu. Tačiau žinome, kad daliai mūsų klientui itin svarbūs tiesioginiai susitikimai, dėl to ypač dėkojame tiems darbuotojams, kurie sutiko toliau teikti paslaugas dirbdami biure“ ir pan.

Ketvirta, šiuo metu naudingiausi bus tik tie, kurie savo žodžiais, veiksmais ir iniciatyvomis veiks vienijančiai, o ne skaldančiai.

Linkiu mums visiems šiek tiek kuklumo šiuo sunkiu metu.

Rūta Grigolytė-Linkevičienė, komunikacijos konsultantė

Turite klausimų, norite pasitarti

ar sužinoti daugiau?

© Darni komunikacija, 2019. Visos teisės saugomos