Darbo principai komunikacijos srityje

Darbo principai komunikacijos srityje

Kokie principai, dirbant komunikacijos srityje, man atrodo vieni svarbiausių?

Atidžiai įsiklausyti į užsakovo poreikius, siūlymus pateikti įvertinus bendrą komunikacijos situaciją ir užsakovo galimybes.

Matant, kad kažkokia užsakovo vizija komunikacijos prasme nebūtų naudinga, geriau argumentuotai išsakyti savo nuomonę, nei nutylėti ir aklai vykdyti užduotį, kurios rezultatas nedarytų garbės nei kūrybininkui, nei užsakovui.

Reikia puikiai valdyti laiką, laikytis terminų, gebėti numatyti rizikas, nuolat komunikuoti apie darbų eigą, derinti darbus skirtinguose etapuose, kad tiek kūrybiniko, tiek užsakovo laikas būtų išnaudojamas efektyviai. Tokie įgūdžiai įgyjami su patirtimi.

Puikiai mokėti lietuvių kalbą būtina: kokybiški tekstai kuria teigiamą įmonės įvaizdį, nekokybiški – jį griauna.

Operatyviam ir kartu kokybiškam tekstų rašymui labai svarbūs stiprūs informacijos rinkimo, tikrinimo ir apdorojimo įgūdžiai. Tai palieka daugiau laiko tekstų derinimui, patrauklesnės formos, išsireiškimų paieškoms.

Geriausio sprendimo ir versijos geriausia ieškoti tol, kol galutinis variantas visiškai pateisina abiejų pusių – užsakovo ir kūrybininko – lūkesčius.

Geras žiniasklaidos darbo specifikos išmanymas – neabejotinas privalumas siekiant efektyvios komunikacijos ir norint išvengti įvairiausių nesklandumų.

Būtina išmanyti intelektinės nuosavybės teisinę sistemą ir jos laikytis vykdant užduotis. Intelektinės nuosavybės teisė – labai gili ir sudėtinga sritis. Net ilgametės praktikos dirbant kūrybinį darbą nepakanka, norint ją išmanyti. Ši sritis nuolat kinta, prisitaikydama prie kintančių technologinių tendencijų. Tad šias žinias reikia reguliariai atnaujinti.

Rūta Grigolytė-Linkevičienė, komunikacijos konsultantė

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s